U 14 SATI SRBIJA STAJE: Evo Koji putevi će biti blokirani danas!

U organizaciji Kreni–promeni i više ekoloških udruženja u Beogradu i drugim gradovima, u subotu u 14 časova, održava se novi protest protiv dolaska kompanije Rio Tinto za iskopavanje jadarita, ali i protiv usvojenog Zakona o referendumu.

Screenshot/Facebook

Iako su predstavnici više ekoloških udruženja predali u utorak Skupštini Srbije zahteve sa preko 200.000 potpisa kojima se traži povlačenje izmena i dopuna Zakona o referendumu, što ukazuje na ogromno nezadovoljstvo građana, zakon je usvojen.

Aktivisti nevladinih organizacija najavili su za danas više lokacija na kojima će blokirati puteve u znak protesta. Za sada su na spisku u Beogradu Mostarska petlja i Gazela iz više pravaca, Pančevački put, Pupinov most u Zemunu, Jurija Gagarina kod Tehnomanije – Novi Beograd.

Biće blokirani i putevi Ibarska magistrala kod Barajeva i Preljine, Kruševac – Pojate, Valjevo put ka Loznici, Požega – Kosjerić (Pesak), KG-JA Kapija Levča na Raklju, Šabac – Sokina kafana, Novi Sad – Varadinska duga, Lazarevac – Očage, Kragujevac – kod Balkana, Gornji Milanovac – obilaznica, Bačka Palanka….

Broj lokacija se širi tokom dana jer su iz Ekološkog ustanka pozvali građane širom Srbije da im prijave nove lokacije na kojima će se održati protestne blokade.

Organizatori su najavili da će propuštati Hitnu pomoći pozvali sve okupljene da budu „dostojanstveni, bez bilo koje ružne reči i incidenta, jer svi imamo isti cilj – SRBIJA STAJE NA SAT VREMENA!“

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker