“REGATA REKA” STIGLA DO LJUBIČEVA: Nautičari dokazuju da je plovidba moguća i na Moravi

Posade „Regate reka 2019“ uplovile su iz Dunava u Veliku Moravu i usidrile se u Požarevcu, ispod Ljubičevskog mosta.

“Regata reka 2019“ kod Ljubičevskog mosta

Oko 30 plovila, koliko ih učestvuje u ovogodišnjoj regati, od 27. jula do 5. avgusta plove Dunavom, Tamišom i Velikom Moravom.

Značaj ove regate za Požarevac jeste taj što je njenim održavanjem afirmisana mogućnost uplovljavanja manjih brodova do Ljubičevskog mosta. To potvrđuje da je plovidba Velikom Moravom izvodljiva u dužini od 25 kilometara, od njenog ušća u Dunav, pa do Požarevca.

Po dolasku u ovaj grad, posle ručka na obali Morave, u organizaciji gradske Turističke organizacije, posade će obići ergelu „Ljubičevo“, zgradu „Načelstvo“ sa spomenikom Knezu Milošu, galeriju čuvene slikarke Milene Pavlović Barili i Narodni muzej sa etno-parkom, u kojem se nalazi obeležje „Požarevački mir“.

Ekipa Požarevca

Regata je isplovila iz Ljubičeva u sredu i nastavila da plovi do Kostolca, gde je bila stacionirana naredna 24 sata.

M.V.
Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close