UPOZORENJE RHMZ: Počelo veliko nevreme, obilna kiša, grmljavina i olujni vetar u celoj Srbiji!

RHMZ izdao je upozorenje na naoblačenje sa severa i zapada koje će se danas do sredine dana proširiti na celu zemlju uslovljavajući kišu, pljuskove sa grmljavinom, osetan pad temperature i pojačan severozapadni vetar.

Foto: Privatna arhiva

Naoblačenje koje će u jutarnjim satima, usled premeštanja hladnog fronta preko područja Srbije, zahvatiti severne i zapadne krajeve, tokom prepodneva i sredinom dana proširiće se i na ostale predele, uslovljavajući kišu, pljuskove, grmljavinu, osetan pad temperature kao i jak, povremeno olujni, severozapadni vetar.

Na području Braničevskog okruga RHMZ upozorava na jače naoblačenje i zahlađenje sa kišom i intenzivnim pljuskovima sa grmljavinom (količina padavina veća od 20 mm za 3 h) uz jak, povremeno i olujni, severozapadni vetar.

Lokalno se očekuju obilinije padavine i pojava sugradice i grada.

Vetar će biti umeren i jak, povremeno olujni, severozapadni, ujutru i pre podne na jugu i istoku, jugoistočni. Jutarnja temperatura od 15 do 22, najviša dnevna od 19 na severu do 27 stepeni Celzijusa na jugu i istoku.

Uveče i tokom noći prestanak padavina i delimično razvedravanje, najpre u severozapadnim krajevima.

Za vikend i početkom sledeće sedmice hladnije, sa temperaturom ispod proseka, u većini mesta od 18 do 23 stepena.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker