SINDIKATI: Vučić laže, plate nisu povećane!

Unija sindikata prosvetnih radnika Srbije saopštila je da su netačni podaci o povećanju plate u prosveti koje je u Nišu izneo premijer Aleksandar Vučić.

Kako se navodi, Vučić je pre nekoliko dana rekao da je plata prosvetnih radnika sa povećanjem sada za 0,5 odsto veća nego pe smanjenja od 10 odsto 2014. godine.

USPRS je naveo da je pre smanjenja prosečna bruto plata prosvetnih radnika bila 60.363 dinara, a neto 43.223 dinara, dok je u januaru prosečna plata bruto iznosila 55.808 dinara, a neto 40.124 dinara.

“Koliko su manje u realnom iznosu, neprekidno smo iznosili na pregovorima sa predstavnicima Ministarstva prosvete i Ministarstva finansija, ponavljali prilikom štrajkova upozorenja koje smo organizovali. Prošlo je vreme upozoravanja, a lične utiske o svom materijalnom položaju, zaposleni u školama će preneti na protestu koji će biti organizovan ispred Vlade Srbije”, naveo je USPRS.

TPKNEWS/Tanjug

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker