Nevreme je tokom proteklog vikenda nanelo mnogo štete u mestima širom Srbije. Uništeni su putevi, poljoprivredne kulture. U opštini Petrovac na Mlavi sanira se šteta.
U Petrovcu na Mlavi najviše štete napravili su bujični potoci. Predsednik Opštine Duško Nedinić kazao je za RTS da se šteta još utvrđuje, a prema prvim procenama iznosi oko pedeset miliona dinara.
Najviše štete ima na atarskim, opštinskim i regionalnim putevima i poljoprivrednim kulturama.
Prema njegovim rečima, ekipe kriznog štaba su na terenu, a situacija se sada stabilizovala.
“Putevi su prohodni, ima struje, nadamo se da će uskoro biti ukinuta vanredna situacija”, rekao je Nedinić.
Najveća šteta je u selu Dobrnje, gde se šteta otklanja združenim snagama “Srbijavoda”, Vodoprivrede Požarevac i lokalnih preduzeća.
Nedinić je rekao da je izgradnja brane 2019. godine omogućila da se izbegne veća katastrofa u Petrovcu na Mlavi.
(Tpknews.com/RTS)