INVESTICIJA OD 2,7 MILIJARDI EVRA: EU izgradila novi objekat u ženskom zatvoru u Požarevcu

U ženskom zatvoru u Požarevcu završena je izgradnja novog objekta, koji je namenjen za smeštaj 160 osuđenica.

Sem Fabrici i Dejan Cerović

Njegova izgradnja koštala je 2,7 milijarde evra, od čega je EU iz IPA fondova, dala 85 odsto, a ostatak je obezbedila Republika Srbija.

Novi objekat obišli su Sem Fabrici, šef Delegaciej Evropske unije u Srbiji i Dejan Cerović, direktor Uprave za izvršenje krivičnih sankcija. Zajedno sa njima, bila je i zamenica upravnika ženskog zatvora, Anka Gogić-Mitić.

Sem Fabrici istakao je da Evropska unija podržava reformu pravosuđa u Srbiji, tako što pomaže unapređenje smeštajnih kapaciteta, obuku osuđenika i alternativne sankcije. Cerović je napomenuo da se u Srbiji do 2020. godine sprovodi projekat koji treba da unapredi uslove smeštaja osuđenika, tako što se grade novi paviljonu i obnavljaju stari.

Novi paviljon

– U Srbiji je 2012. godine bilo 6.500 mesta na 11.000 osuđenika, a sada na 11.000 osuđenika imamo 10.500 mesta. Cilj nam je da do 2020. godine imamo 20.000 mesta, jer se grade paviljoni u KPZ „Zabela“, Sremskoj Mitrovici, Kragujevcu i Leskovcu – rekao je Cerović.

U ženskom zatovru u Požarevcu, jedinom takve vrste u zemlji, sada boravi 290 osuđenica. Što se tiče krivične strukture, za teške krađe i krađe osuđeno je 24,29 procenata, za zloupotrebu droga 18,57, za ubistvo 12,86, za razbojništvo 9,64, zloupotrebu položaja ogdgovornog lica 3,57, za nasilje u porodici 3,21 i za pokušaj ubistva 3,21 procenat.

M.V.

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close