PROTEST: Sindikat obrazovanja Požarevac izlazi na ulice!

Povodom nacrta Zakona o zaposlenima u javnim službama, Sindikat obrazovanja Požarevac organizuje protestni skup u Požarevcu.

Protestni skup je zakazan za utorak, 10 oktobra 2017. godine od 12.30-13.30 časova, koji će biti na početku pešačke zone između kafića Cvetić i kafe Grada.

Protestni skup pod nazivom “NE SME DA PRODĐE” Sindikat obrazovanja Požarevac organizuje protiv donošenja Zakona o zaposlenima u javnim službama, na kome štrajkački zahtevi ostaju isti. Prvi je da se “pogubni” Nacrt zakona o zaposlenima u javnim službama hitno povuče iz procedure.

Prosvetari traže i da se što pre potpiše protkol o zaposlenima, koji će biti osnov za povećanje plata zaposlenih u školstvu iznad republičkog nivoa, a zahtevaju i povlačenje iz procedure i izmenu svih propisa koji “zaposlene u prosveti masovno ostavljaju bez posla”.

TPKNEWS

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker