PROTEST DIJASPORE: U Beču održan protest protiv diktature u Srbiji! (FOTO)

U glavnom gradu Austrije održan je “Protest protiv diktature u Srbiji” koji je organizovala omladina koja živi u Beču.

Protest je počeo u podne u blizini gradske biblioteke i palate Hofburg, a grupa mladih nosi transparente kojima pružaju podršku građanima Srbije. “Podrška srpskom narodu u Severnoj Koreji”, “Odliveni mozgovi” ali i “Napiši šta misliš” parole su koje se danas mogu videti u Beču, a mnogi transparenti napisani su i na nemačkom i engleskiom jeziku.

Kako su naveli na društvenim mrežama njihov cilj je i da informišu austrijsku javnost o trenutnom stanju u Srbiji.

Jedna od inicijatorki skupa u Beču, studentkinja iz Srbije Katarina Kauper, rekla je za Betu da je ideja protesta “informisanje kako Austrijanaca, tako i naših ljudi i stranaca koji žive u Beču i Austriji o onome što se dešava u Srbiji”.

“Skup je organizovan spontano, predlog je došao od nekoliko studenata iz Srbije koji studiraju u Beču, a sve je uspešno organizovano uz podršku istomišljenika”, rekla je Kauperova, a okupljeni su poručili i da “nijedna zvanična organizacija, partija ili udruženje ne stoji iza njih”.

https://twitter.com/mellmenz/status/850662046014349312

Grupa iz dijaspore poručila je da je “izašla sa sugrađanima na miran protest protiv diktature u Srbiji, kako bi pružili podršku hiljadama ljudi na ulicama širom Srbije”.

Jedan od učesnika protesta u Beču, Aleksandar Dević, rekao je za Betu da je sve prošlo u najboljem redu, te da je primećeno mnogo dobrih poruka na transparentima koje su ljudi sami donosili.

https://twitter.com/mellmenz/status/850662331700969472

“Poruke su bile odlične, ljudi su odavde poručili da su uz svoj narod, kao i da podržavaju promene koje će omogućiti da mediji u Srbiji budu slobodni i da se zemlja oslobodi diktature”, rekao je Dević.

Prema Devićevim rečima, učestvovali su ljudi i iz Austrije, ali i iz celog regiona i zemalja bivše Jugoslavije.

https://twitter.com/mellmenz/status/850662621506392064

Na transparentima u Beču pisalo je: “Uz vas smo”, “Stop cenzuri”, “”Podrška srpskom narodu u ‘Severnoj Koreji'”, a bilo je i poruka na engleskom jeziku poput “Free your mind”, “Give the voice a chance” i “Sorry for inconvenience, we are trying to change the world”.

Za protest su se zainteresovale i strane redakcije, kao i mediji iz Austrije i Nemačke, a na društvenim mrežama ljudi iz Beča pitali su da li će biti novih okupljnja istim povodom u tom gradu.

https://twitter.com/mellmenz/status/850662881263853568

Dević je povodom tih pitanja dodao da će studenti nastaviti da prate “kako se odvija situacija u Srbiji”, da će stranica protesta na Fejsbuku i dalje ostati aktivna, a da će podršku ljudima u Srbiji ponovo pružiti “kad god bude trebalo”.

Skup u Beču je uredno prijavljen austrijskim vlastima.

TPKNEWS/Agencije

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker