KONTROLA LJUDI U SAMOIZOLACIJI: Predsednik opštine Veliko Gradište apeluje da se poštuju mere

Predsednik opštine Veliko Gradište Dragan Milić uputio je apel sugrađanima koji stižu iz inostranstva da poštuju mere koje su propisali Vlada Srbije i lokalna samouprava u cilju sprečavanja širenja koronavirusa.

Predsednik opštine Veliko Gradište Dragan Milić

Gotovo četvrtina građana opštine Veliko Gradište, odnosno 6.000 radi u različitim delovima Evrope, a mnogi od njih ovih dana pristigli su u svoje rodno mesto.

“To su ljudi koji ovde imaju svoje kuće i porodice i oni su uvek dobrodošli. Međutim zbog sadašnje situacije zamolio sam ih i zatražio od njih da poštuju meru samoizolacije koja im je određena prilikom ulaska u Srbiju i da to vreme, zbog sebe, svojih porodica i sugrađana, provedu u svojim kućama”, rekao je Milić, dodajući da ogromna većina ljudi to i poštuje.

On je rekao da je među građanima koji su doputovali iz Evrope nakon izbijanja epidemije bila i žena iz Češljeve Bare, zaražena koronavirusom.

“Ona je doputovala kući iz Beča, nije prijavila dolazak i napravila je problem jer je više puta išla u zdravstvene ustanove, pijacu i prodavnice. Ona je sada hospitalizovana u bolnici u Požarevcu, a osobe koje su bile u kontaktu sa njom su još uvek u samoizolaciji”, rekao je Milić.

Milić je naveo da sanitarna inspekcija i policija kontrolišu osobe koje se nalaze u samoizolaciji i da je do sada registrovan samo jedan slučaj kršenja.

“Podneta je krivična prijava protiv jedne žene koja nije poštovala meru samoizolacije”, rekao je Milić.

Milić je istakao da je u gradu formiran kol centar za građane starije od 65 godina kojima je potrebna pomoć za nabavku namirnica, a da su u svih 25 sela formirane grupe volontera koje tu populaciju snabdevaju namirnicama.

U posao snabdevanja građana uključeno je oko 70 ljudi koji brinu i o osobama u samoizolaciji kojima je potrebna pomoć, tako da niko nema razloga da napušta kuću u kojoj boravi, naglasio je Milić.

(Tpknews.com/RSE)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker