Bojan Ristić pobednik na 13 Festivalu Trube u Kučevu

Za naboljeg trubača na Festivalu „Truba Miroslava Mileta Matušića“, održanom u Kučevu po trinaesti put, proglašen je Bojan Ristić iz Vladičinog Hana.

Za najbolje izvođenje pesme iz opusa Mileta Matušića nagrađen je Stefan Rebić iz Užica, a za najboljeg mladog trubača Dejvid Bajramović. Ove odluke doneo je žiri u sastavu: prof. Miša Bogdanović, etnomuzikolog dr Danka Lajić-Mihajlović i Velizar Matušić.

Po prvi put od kako se održava ovaj festival, u takmičarskom delu, osim solista, nastupili su i trubački orkestri: „Novosadaski trubači“ i orkestri Kristijana Azirovića, Elvisa Bajramovića, Ivana Jovanovića, Vladimira Ivanovića, Mija Bondžulića, Bojana Ristića, kao i orkestar Vladimira Ivanovića, koji je proglašen za najbolji.

Festival trube, pokrenut je 2006. godine u čast Miroslava Matušića (1925-1991), bio je sastavni deo “Homoljskih motiva”, ali se od 2015. godine održava kao samostalna manifestacija.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker