NAJAVILI BLOKADU KOPA “DRMNO”: Požarevački penzioneri održali još jedan protest zbog neisporučivanja uglja

Ispred uprave Javne Gradske Kuće u Požarevcu, u utorka je održan još jedan protest penzionera i invalida rada, jer im kostolački ugalj, dva puta obećan, još uvek nije isporučen.

Foto: Facebook

Nakon prvog protesta, održanog 3. oktobra, iz EPS-a im je obećano da isporuka kreće narednog dana i završiće se do kraja oktobra, ali to nije ispunjeno. Zato su penzioneri najavili još jedan protest za 31. oktobar, a potom i blokadu kopa „Drmno“, ali je to odloženo jer je stiglo novo obećanje da stiže ugalj, ali uz doplatu, i to jednokratnu.

Svi koji su ugalj platili po ceni od 4.560, morali su da doplate do nove cene – ukupno 8.800 po toni.

– Skoro svi naši članovi izvršili su doplatu, ali uglja i dalje nema. Sada nam je rečeno da će TE-KO Kostolac do petka da formira komisiju za rešavanje ovog problema, i da će se do 20. novembra sa našim udruženjem potpisati ugovor o isporuci uglja – rekao je Dobrivoje Obradović, predsednik Protestnog odbora.

Nakon okupljanja ispred uprave Javne Gradske Kuće, penzioneri su održali protestnu šetnju kroz centar grada.

Ukoliko i nakon 20. novembra ne krene isporuka, najavili su blokadu kopa „Drmno“.

(Tpknews.com/Novosti)

PROČITAJ I

Jedan komentar

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker