BOKS STIŽE U VELIKO GRADIŠTE: Naprednjaci se spremaju da zadaju završni udarac opoziciji!

Opština Veliko Gradište sa svojim Srebrnim jezerom primamljiva je za mnoge sportske ekipe i sportska dešavanja.

Foto: BSS

Povodom toga predsednik opštine Dragan Milić primio je u svom kabinetu člana uprave Bokserskog saveza Srbije, Slobodana Đurića. Pričalo se o planu da se na proleće napravi revijalni turnir u boksu i o planu da se osnuje Boks klub u gradu na Dunavu.

– Boks je jedan od omiljenih sportova u celom svetu. Drago nam je da postoji interesovanje ljudi iz BSS da naredne godine napravimo promociju boksa u našoj sredini. Mi smo grad odbojke, ali ovde su svi sportovi dobro došli. Imamo veliku dvoranu u gradu, a sa novom dvoranom na Srebrnom jezeru smo baš ponosni. Rekao sam Đuriću da sam se oduševio kada sam video da je Miloš Biković pristao da bude promoter boksa u Srbiji. Nenad Borovčanin zaista na sjajan način predvodi olimpijski boks i siguran sam da ćemo sarađivati. Verujem da će virus proći do leta i da ćemo svi uživati i prepunoj Areni, gledajući Svetsko prvenstvo u boksu – , poručio je Dragan Milić.

U ovom gradiću ljudi vole sport a odbojkaši VGSK sada već davne 1980. napravili su veliku senzaciju, kada su postali prvaci Jugoslavije.

Legendarni odbojkaš Slobodan Kovač rođen je u Velikom Gradištu.

Predsednik Sportskog saveza opštine Veliko Gradište Dušan Banović, najavio je puno sportskih dešavanja i na Srebrnom jezeru, gde se godinama održava košarkaški kamp od reprezentativca Teodosića, biciklističke trke, turniri u Sportskim igrama mladih, pripreme najboljih veslača Srbije i puno toga drugog.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker