OTIŠAO KOD DECE U GOSTE: Državljaninu Srbije pozlilo u Beču, ali dok ne plati nema ni operacije!

Državljanin Srbije, kojem je za vreme boravka u Beču tokom proteklih božićnih praznika pozlilo, čeka na hitnu operaciju, ali ona neće biti izvršena dok ne bude rešeno ko će snositi troškove.

Državljanin Srbije Janoš T. (74), kako prenosi bečki dnevnik “Kronen cajtung”, došao je u Beč na poziv svoje dece koja žive u glavnom gradu Austrije.

Njemu je, kako se navodi, pozlilo usled vrtoglavice, a u Kliničkom centru AKH, konstatovano je da ima nagomilanu vodu u lobanji. Lekari su odlučili da je neophodna hitna operacija, ali do njene neće doći, jer najpre treba da bude rešeno pitanje plaćanja troškova.

Međutim i dok leži u bolnici svakodnevno nastaju visoki troškovi, koji su mogli biti izbegnuti operacijom. “Kada bude pristiglo odobrenje jednog osiguravač o preuzimanju troškova možemo izvršii obračun. Te potvrde treba doneti pre prijema u bolnicu”, podvlače iz AKH.

Janoševa porodica u izjavi dnevniku uzvraća da se radi o hitnom slučaju i da nije pravedno da se ne operiše.

Prema njihovim rečima tražioci azila, kojima bi bila ustanovljena ova dijagnoza, odmah bi bili podvrgnuti operaciji. Rezignirani članovi porodice hteli su da Janoša prevezu u Mađarsku, ali je iz AKH rečeno da se ne savetuje njegov transport, jer bi to po pacijenta bilo opasno.

TPKNEWS/Tanjug

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker