OSVEĆENJE ISPOSNICE SVETOG ZOSIMA: Vernici iz svih srpskih krajeva pohrlili u manastir Tumane! (FOTO)

Reke vernika iz svih srpskih krajeva slile su se u manastir Tumane, kod Golupca, gde je obavljeno svečano osvećenje obnovljene isposnice Svetog Zosima.

Vernici koji su pristigli u više od 80 autobusa i preko hiljadu automobila iz Požarevca, Aranđelovca, Beograda, Negotina, Dervente, Užica, Stare Pazove, Niša, Žablja… i po sat su pešačili od najbližeg slobodnog mesta za parkiranje do manastirske crkve.

Među njima su bile majke sa tek rođenim bebama, dečiji hor iz Kikinde, brojni sveštenici i monasi, ali i mnogi bolesni koji su pohrlili manastiru u nadi da će im molitve svetima Zosimu i Jakovu doneti isceljenje, ili barem olakšati bol.

Ono što su retki koji su uspeli da uđu u mali hram mogli da vide je presvlačenje moštiju Svetog Zosima Tumanskog, a svi su oduševljeno pozdravili i uz crkvene pesme učestvovali u litiji koja je svetiteljeve mošti prenela do isposnice udaljene nekih kilometar od manastira u planini.

TPKNEWS

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker