ODREĐEN PRITVOR GAZDI IZ POŽAREVCA: Zaposlio Indijce, uzeo im pasoše, pa ih terao da rade bez dinara

Viši sud u Požarevcu odredio je pritvor do 30 dana R. S. zbog trgovine ljudima. R. S. se sumnjiči da je zaposlio Indijce i po njihovom kazivanju im uzeo pasoše i od novembra im nije isplaćivao plate.

Više javno tužilaštvo u Požarevcu

Naime, on je prošle godine zaposlio nekoliko Indijaca u pogonu njegove privatne firme koja se bavi obradom drvne građe. On im je najpre poslao pozivno pismo, da bi im nakon nekoliko meseci rada, navodno radi produženja radne vize, oduzeo pasoše, prestao da im isplaćuje zarade i pretio da će ih prijaviti policiji u slučaju da napuste ovaj pogon. Prema rečima oštećenih, poslednju platu im je dao u novembru.

– Osumnjičeni se tereti da je radno eksploatisao ljude. U Višem tužilaštvu u Požarevcu negirao je krivicu. Istraga će utvrditi koliko ima oštećenih radnika – kaže naš sagovornik.

Tužilaštvo je donelo naredbu o sprovođenju istrage i određen je pritvor do 30 dana R. S., zbog postojanja okolnosti koje ukazuju da bi mogao ometati istragu uticajem na svedoke, koje je potrebno ispitati u istražnom postupku.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker