DIREKTOR DZ KRAGUJEVAC: Od zaražavanja štite maske, distanca i pranje ruku, a ne vakcine

Direktor Doma zdravlja Kragujevac Vasilije Antić izjavio je u ovom talasu pandemije vakcine ne sprečavaju potpuno zaražavanje, već samo obavezno nošenje maski, propisana distanca i stalno pranje ruku i njihova dezinfekcija.

Foto: Screenshot YouTube

Antić je za list Danas rekao da se delta soj korone brže širi jer je zarazniji od ostali i da je karakteristično to što „obolevaju čitave porodice što ranije nije bio slučaj”.

Prema njegovim rečima, među novoobolelim, kojih je sve više u Kragujevcu i Šumadiji, ima i onih koji su i preležali kovid i vakcinisali se, ali je ipak apelovao da se ljudi vakcinišu jer i ako dobiju kovid, to je mnogo blaži oblik.

„Po podacima iz UKC Kragujevac vidimo da kod pacijenata koji imaju zapaljenje pluća na kovid odeljenjima njih 90 odsto nije vakcinisano. Kod onih hospitalizovanih u respiratornim centrima, pacijentima na respiratorima taj postotak je veći 95 procenata”, upozorio je Antić, po kome je ovo iskustvo potvrđeno i u Srbiji i u svetu.

On je apelovao na Kragujevčane da se vakcinišu i pridržavaju epidemioloških mera pošto je na teritoriji tog grada dnevno od 240 do više 300 obolelih, prenosi Beta.

PROČITAJ I

2 Komentari

  1. Zasto ti treba verovati u vezi maski? One bas su izvor zaraze,. Jer osobu koja je neprestano drzi na licu i dise kroz nju, talozeci toksicne materije, zna se sta ceka. Drugo je pitanje, da se maske menjaju na svakih par casova. Ali kako cete to izvesti sa ucenicima u skoli – pitanje je sad!?

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker