JANOŠEVIĆ: Novogodišnja čestitka predsednika Nacionalnog saveta Vlaha

Sumirajući utiske na kraju 2019. godine, Novica Janošević, prvi čovek Vlaha u Srbiji, ističe da treba da se čuva i negujemo Vlaška posebnosti, ali svakako i da se poštuje tuđe.

Novica Janošević

– Kao predsednik Nacionalnog Saveta Vlaha dobio sam posebna ovlašćenja da sarađujem sa svi nacionalnim savetima, sa svim državnim istitucijama, od lokalnih samouprava do Vlade RS i Predsednika Republike što je velika čast i odgovornost – , ističe Novica Janošević.

On dodaje da je u protekloj godini činio sve što je bilo u njegovoj moći da odgovori zadacima koje mu je ova funkcija donela.

– Poštovani Vlasi, poštovana braćo Srbi i braćo I sestre svih nacionalnosti, mislim da je veoma važno da imamo mir i harmoničan suživot u našoj Srbiji. Želim da vam pošaljem poruku da trebamo da čuvamo i negujemo naše posebnosti ali svakako I da poštujemo tuđe. Svima vama želim više zdrvlja, sreće, dece i radosti u Novoj godini! – , poručio je prvi čovek Vlaha u Srbiji Novica Janošević.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker