NOVO POSKUPLJENJE: Do kraja godine više cene goriva!

U poslednjih mesec dana cene goriva su relativno stabilne, ali se novo poskupljenje može očekivati već do kraja godine, iako neće biti drastično.

samo-jedan-rok-besplatno-gorivo-za-ugrozene-poljoprivrednike-preuzima-se-sutra

Do kraja godine moguće je poskupljenje goriva, ali to neće biti veliki udar na džep građana, kažu u Udruženju naftnih kompanija Srbije.

U poslednjih mesec dana cene goriva su relativno stabilne, jer su određeni derivati poskupeli svega za 20 do 30 para.

Do poskupljenja bi moglo doći budući da su se zemlje članice OPEK-a dogovorile da smanje proizvodnju nafte. Sa svakim smanjenjem, a većom tražnjom robe, cene crnog zlata rastu, pa je to realno očekivati i u Srbiji. S tim što drastičnog poskupljenja neće biti – kaže Tomislav Mićović, generalni sekretar Udruženja.

Dizel je od juna prošle godine do marta ove godine pojeftinio za 24 dinara, a od marta do danas mu je cena povećana za 13 dinara. To su drastične promene koje se sada ne očekuju, ali će do poskupljenja goriva svakako doći, tvrdi Mićović, prenosi “Politika”.

TPKNEWS / Agencije

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker