MINISTARSTVO: Od 15. novembra zamena knjižica i putem interneta

Ministarstvo državne uprave i lokalne samouprave Srbije i Ministarstvo zdravlja Srbije saopštili su danas da će najkasnije od polovine novembra gradjani putem nacionalnog portala eUprava moći da podnesu zahtev za zamenu stare zdravstvene knjižice za elektronsku.

zdravstvena-knjizica

Kako se navodi u saopštenju, Ministarstvo državne uprave i lokalne samouprave uvrstilo je to kao hitnu inicijativu u svoj rad,zbog ogromnih redova na šalterima.

Procedura za podnošenje zahteva je jednostavna nakon otvaranja naloga na sajtu www.euprava.gov.rs, gradjani će moći dapopune elektronski obrazac, na sajtu odgovarajuće filijale Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje (RFZO).

Nakon uplate takse od 400 dinara, RFZO će početi izradu kartice zdravstvenog osiguranja.

Obaveštenje o tome kada se može podići traženi dokument, korisnik će dobiti putem SMS-a, navodi se u saopštenju.

TPKNEWS/Beta

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker