PETROVAC NA MLAVI NASTAVLJA DA SE TRESE: Novi zemljotres jačine 4,1 stepeni Rihterove skale pogodio Ćovdin

U četvrtak, 07. decembra, u 04:45 časova po lokalnom vremenu registrovan je zemljotres magnitude 4.1 jedinica Rihterove skale na području Petrovca na Mlavi, 12 kilometara jugoistočno od ovog mesta, na dubini od 7 kilometara, saopštio je Republički seizmološki zavod.

Foto: RSZ

Teorijski intenzitet u epicentru procenjen je na VI stepena Merkalijeve skale. Zemljotresi ovakvog intenziteta mogu izazvati mala oštećenja na objektima u epicentralnoj oblasti, navedeno je na sajtu ove institucije.

Prema koordinatama, epicentar je opet bio na području sela Ćovdin, u oblasti između, Šetonja Krepoljina, Ždrela, Velikog Laola i Busura, na krajnjem jugu Braničevskog okruga.

Screenshot/RSZ

Ovom zemljotresu prethodili su jedan jači i slabiji potresi proteklih dana.

(Tpknews.com)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker