KUČEVO: Umesto proslava, pomoć za ugrožene porodice (FOTO)

Opština Kučevo umesto za organizovanje dočeka pravoslavne Nove godine, novac upotrebila za pomoć socijalno ugroženim porodicama.

Povodom proslave pravoslavne Nove godine, juče su predsednik opštine Kučevo Novica Janošević, zamenik predsednika opštine dr Darko Blagojević, zajedno sa direktorkom Centra za socijalni rad Slađanaom Maranović Nikolić i članom Opštinskog veća Milošem Petrovićem obišli neke od socijalno najugroženijih stanovnika opštine Kučevo, poželeli im srećne praznike, i uručili pomoć u vidu paketa hrane, garderobe i posuđa.

Poklonima su se najviše obradovali u mnogočlanoj porodici Perić u zaseoku Staro selo u Voluji.

Sem majke Danijele i oca Slađana tu je i četvoro dece „jedno drugom do uva“, koje žive u kući – blatari.

To međutim ne smeta da David, učenik 5. razreda, bude odličan i đak i fudbaler.

„Smatrali smo da je korisnije da uputimo pomoć za staračka domaćinstva i za one koji imaju mnogočlane porodice nego da organizujemo proslave povodom ovog praznika“, kratko je obrazložio prvi čovek kučevačke opštine Novica Janošević.

TPKNEWS/e-Kučevo

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker