KRAJ DRAME: Slavica Kostić posle osam meseci konačno sahranjena u Srbiji

Slavica Kostić (38) iz Kučeva, koju je u aprilu 2016. godine ubio bivši suprug Dragoslav Kostić (61) i njeno telo bacio u kamenolom u Kreplju, na granici Italije i Slovenije, konačno je sahranjena u rodnom gradu.

Telo nesrećne Slavice je šest meseci stajalo u mrtvačnici u Trstu, jer italijanski sud nije mogao da joj izda posmrtni pasoš zbog toga što im nije bilo poznato da li je Slavica ubijena u Italiji ili u Sloveniji.

Nakon dugotrajne borbe s papirologijom, Slavičina porodica je 15. decembra 2016. dočekala njene posmrtne ostatke.

– Nakon šestomesečne istrage italijanski istražni organi utvrdili su da je ubijena u Trstu u noći između 24. i 25. aprila, kad je i prijavljen njen nestanak. Ubica je nekoliko puta menjao iskaz o tome gde je likvidirao bivšu ženu, što je kočilo izdavanje posmrtnog pasoša – objašnjava naš izvor.

Italijanski sud je odlučio da 7. decembra izda umrlicu i odobri njen transport u Srbiju.

– Sahranili smo je na Starom groblju u Kučevu. Skoro osam meseci sam čekala da mi ćerka dođe, da znam gde joj je grob – kaže za Kurir Milada Trujić, Slavičina majka. Dodaje da redovno obilazi ćerkin grob.

– Odnesem joj cveće i malo posedim kraj nje. Bol je prevelika – kaže Milada.

TPKNEWS/Kurir

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker