MILIĆ PORUČUJE: Ko ne poštuje propisane mere zaštite, kazne 500.000 dinara!

U cilju sprečavanja širenja zaraze izazvane virusom COVID–19, predsednik opštine Velikog Gradišta Dragan Milić, moli sve građane da se pridržavaju opštih i posebnih mera zaštite, kako bi se osigurala bezbednost i sačuvali svoje zdravlje i zdravlje svojih najbližih.

Predsednik opštine Veliko Gradište, Dragan Milić

– Stim u vezi naročito je važno poštovati fizičku distancu, koristiti ličnu zaštitnu opremu – maske, poštovati propisano radno vreme ugostiteljskih objekata koje je do 21:00 čas u zatvorenom, odnosno do 1:00 čas posle ponoći u otvorenom delu objekta, radno vreme prodavnica i maloprodajnih trgovinskih objekata koje je do do 23:00 časa, dozvoljeni broj osoba na javnim okupljanjima u otvorenom i zatvorenom prostoru do 30 osoba. Protiv onih koji ne budu poštovali mere zaštite biće podnete prijave, a kazne su 500.000 dinara minimum – , poručio je Milić.

Milić navodi da svako masovno okupljanje bez poštovanja preventivnih mera, neodgovorno ponašanje i nenošenje maski u zatvorenim prostorima predstavlja, pored ugrožavanja sopstvenog zdravlja, zdravlja drugih ljudi i nepoštovanja zakona, svojevrsno nepoštovanje zdravstvenih radnika koji su poneli najveći teret borbe protiv koronavirusa.

– Jedino uz visok nivo discipline i odgovornosti možemo pobediti virus, a svako nepoštovanje mera nas udaljava od ovog konačnog cilja. Budimo i dalje odgovorni i poštujmo propisane mere – apeluje predsednik opštine Dragan Milić.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker