“Gulini dani” čekaju pobednika

Predstavom “Buzdovan” u izvođenju “Kruševačkog pozorišta”, u Petrovcu na Mlavi u subotu, 24. marta završava se Smotra glumačkih ostvarenja “Gulini dani”, deveta po redu.

Foto: Plakat “Gulinih dana”

Osim Kruševljana, za titulu najboljeg bore se i njihove kolege u predstavama izvedenim od početka festivala: “Daj mi svoju ženu” – AP “Bata Bulić” Petrovac na Mlavi, “Više sreče drugi put” – “Pučko otvoreno učilište” Sveti Ivan Zelina, Hrvatska, “Via Doloris”- AP “Masuka” Velika Plana, “Idemo u lov”- Gradsko pozorište Jagodina i “Poslednji čin komedije smrti” – JU centar za kulturu Berane, Crna Gora.

Ova pozorišna smotra organizuje se u znak sećanja na Dragoljuba Milosavljevića “Gulu” (1923-2005), poznatog pozorišnog i filmskog glumca, napoznatijg po ulogama u TV serijama “Salaš u malom ritu” i “Više od igre”.

Pozorišnu smotru u njegovu čast organizuju Kulturno-prosvetni centar i pozorište “Bata Bulić”, pod pokroviteljstvom lokalne samouprave.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker