VELIKA FRKA U SNS: Javite se, ko to od naprednjaka demantuje da je Lončar podneo ostavku?

Iz Srpske napredne stranke demantovali su za Tanjug vest koju je objavio Glasa javnosti, da je ministar zdravlja Zlatibor Lončar podneo ostavku na sve stranačke funkcije i vratio partijsku knjižicu.

Foto: FoNet

Glas javnosti je juče objavio, pozivajući se na neimenovani izvor, da je Lončar podneo ostavku na sve stranačke funkcije u SNS i vratio partijsku knjižicu, stoji u demantiju Tanjuga.

Međutim, u tekstu demantija se ne navodi ko tačno iz Srpske napredne stranke opovrgava informacije Glasa javnosti.

Podsetimo, Glas javnosti je objavio da je iz pouzdanih izvora saznao i objavio da je Zlatibor Lončar podneo ostavku na sve stranačke funkcije u SNS-u i da je vratio partijsku knjižicu.

Glas je kontaktirao ministra Lončara koji nije odgovarao na pozive, a u vrhu SNS-a juče nisu ni potvrdili ni demantovali ovu informaciju.

Takođe, na zvaničnom sajtu SNS ime Zlatibora Lončara ne nalazi se više ni na spisku članova GO stranke.

Da podsetimo na tekst koji je objavljen na portalu Glasa javnosti:

Prema rečima izvora Glasa javnosti, “ministar Zlatibor Lončar verovatno planira da ostane u politici ali ne pod okriljem SNS, već navodno pravi dogovor o novom političkim angažmanu u suprotnom taboru sa Sašom Vukadinovićem tokom učestalog druženja u jednoj streljani”.

Kao jedan od razloga takođe se navodi i prijateljstvo ministra zdravlja sa šefom prislušnog centra BIE Zorana Stanića Zisa sa kojim se druži i zbog čega su brojni funkcioneri SNS-a strahovali od prisluškivanja, preneo je Glas.

“Mislim da je dobro da ljudi imaju svoje mišljenje i komentarišu. Pretpostavljam da ti ljudi nisu zadovoljni mojim radom, mojim rezultatima. Oni misle da bi mogli bolje da urade, to je sasvim normalno da dolazi do smena i da predlažu ljude za koje misle da bi mogli bolje”, rekao je tada Lončar.

Ime Zlatibora Lončara u javnosti je počelo da se pominje posle atentata na bivšeg premijera Srbije Zorana Đinćića kada je prema svedočenjima nekoliko članova Zemunskog klana, Lončar apostrofiran kao neko ko je imao bliske odnose sa vođom kriminalne grupe Dušanom Spasojevićem.

Prema navodima “Mreže za istraživanje kriminala i korupcije”, Lončar je 2002. godine zaključio ugovor o kupovini stana sa suprugom pripadnika zemunskog klana, Sretka Kalinića. Ugovor je potpisan svega deset dana nakon smrti crnogorskog mafijaša Veselina Božovića Veska za čije ubistvo svedoci saradnici su optužili Lončara.

(Tpknews.com/Glas Javnosti)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker