OPET DULE ŠKEMBE I JAPANAC: Zašto gradištanski naprednjaci problematične kadrove nagrađuju novim funkcijama?

Na sednici Glavnog odbora Srpske napredne stranke koja je održana 1. Septembra u Beogradu glavna tema sednice bila je izborna platforma za predstojeće parlamentarne i lokalne izbore, gde su najavljene velike kadrovske promemene na svim nivoima stranke.

Levo Dušan Perić Gradištanski Jutka i desno Boban Jovanović Gradištanski Jutka

Obraćajujći se članovima stranke predsednik SNS Aleksandar Vučić je istakao će u narednom periodu biti velikih promena u kadrovima ove stranke i naredio je da do 10. Oktobra svi lokalni opštinski odbori moraju da dostave centrali stranke svoje predloge lista odbornika za predstojeće izbore na saglasnost. Razlog je da bi se znalo koliko će novih ljudi biti na listi, koliko ljudi će otići sa lista i da se izjasne šta su do sada uradili.

Kako “TPKNEWS” saznaje, poverenik opštinskog odbora SNS u Velikom Gradištu Vladimir Štrbac održao je sastanak sa svojim saradnicima iz stranke na kome je upravo gore navedeno bila tema i tom prilikom im je saopštio i svoje viđenje kako bi lista za odornike SNS-a trebalo da izgleda. Na opšte iznenađenje i na sastanku prisutnih naprednjaka a i na naše iznenađenje kao kandidate za odbornike navedeni su i Dušan Perić i Boban Jovanović Japanc. Isti oni o čijim smo nezakonitim radnjama i sramnom postupanju pisali na našem portalu već mesecima. Smatrali smo da će činjenice koje smo izneli biti dovoljne da obojica budu smenjeni sa svojih funkcija, a i sam Vladimir Štrbac je javno obećao na predposlednjoj konferenciji za medije da će se od jeseni započeti sa detaljnom analizom rada svih opštinskih direktora i funkcionera, kako bi se napravio jedan presek i uklonile sve dosadašnje prepreke i greške, te da će se time pozabaviti kada se vrati sa letovanja u Egiptu. Međutim, umesto smene ove dvojice, umesto čišćenja svojih redova od kompromitovanih kadrova građani bi mogli dobiti šamar u lice, u vidu ovakvog predloga da ta dvojica budu predstavnici građana u lokalnoj skupštini naredne četiri godine.

Zašto su ova dvojica tako bitni Draganu Miliću o tome smo već pisali, a tome već navedenom treba dodati i zašto su bitni Vladimiru Štrpcu. Oni sami (naprednjaci) priznaju da u nekoliko sela gradištanske opštine nemaju nikoga od svojih ljudi i da je stranačka infrastruktura veoma slaba. Zato i ova dvojica imaju svoje mesto jer Štrbac nema ljude u mestima Ljubinje i Kurjače odakle su poreklom ova dvojica, pa dakle mogu i oni da posluže, po principu “kada nema kiše dobar je i grad”.

Postavljamo pitanje: Zašto se Naprednjaci ne odriču kadrova optuženih za različita krivična dela? Zašto umesto smene, ustvari nagrađuju problematične kadrove novim funkcijama?

Odgovor na pitanje: Zato što kad bi pohapsili osuđivane kriminalce među sobom ili smenili optužene i kompromitovane ostalo bi ih upola manje.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker