EKSPLODIRALA PLINSKA BOCA? Detalji požara u Velikom Gradištu u kom je izgoreo restoran “Knez” do temelja (VIDEO)

U ranim jutarnjim satima, oko 5 sati, sa desne strana na samom kružnom toku na ulazu u Veliko Gradište iz pravca Požarevca, do temelja je izgoreo jedan od najlepših ugostiteljskih objekata izrađen u etno stilu restoran “Knez”.

Screenshot

Restoran je bio zatvoren i nije bilo nikoga, pa je tako izbegnuta još veća tragedija, jer nije bilo žrtava. Inače, od restorana “Knez” nije ostalo ništa, bio je izrađen od drveta pa se vatra širila jako brzo, pričaju očevici koji su se jutros zatekli na licu mesta.

– Oko 5 sati se sve ispodešavalo. Toliko je vatra gutala sve pred sobom da sam jednog trenutka pomislio ako ovo krene na benzinsku pumpu koja je odmah tu u neposrednoj blizini, gotovo je, ovo niko neće moći da zaustavi, jer je tu benzin, nafta, plin….Užasan prizor, ali odmah su dojurili vatrogasci, policija, gasili, spasavali radnike pumpe, evakuisali ih na sigurno. Sreća da niko nije nastradao i da je prava katastrofa koja je mogla da se desi sprečena jer je restoran bio zatvoren. Inače, vlasik ima i kuću odmah tu iza restorana, sva sreća da nije stiglo i dotle, ljudi su bili u kući. Užas jedan. Šta da kažem, ljudi radili, to je uvek bio restoran za primer, kad god su neke proslave, slavlja, sve je u etno stilu i kuhinja je takva bila, nemam šta da kažem, ali opet kad niko nije stradao – priča čovek iz obližnjeg sela koji se jutros zatekao u trenutku nesreće.

U Velikom Gradištu su u prekidu i telefonske linije jer se izvode radovi u obližnjem selu a nema ni interneta, pa je bio problem i pri zvanju vatrogasaca, ali na sreću vatrogasci su stigli na vreme i požar je lokalizovan. Radnici na obližnjoj benzinskoj pumi su zbrinuti na vreme, tako da je tragedija koja je mogla da ima veće razmere, na sreću izbegnuta.

Pored vatrogasaca na lice mesta je odmah stigla gradištanska policija ali i tužilac i prema još uvek nepotvrđenim informacijma do kojih smo došli, požar je izbio jer je u kuhinjskom delu objekta najverovatnije eksplodierala plinska boca. Restoran je bio izrađen od drvene konstrukcije koja je brzo buknula.

Precizniji detalji znaće se nakon obavljene detaljne istrage. Od najlepšeg restorana u gradu, nije ostalo ništa, izgoreo je do temelja.

(Tpknews.com/I.M.S.)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker