DIJASPORA SE BUDI: Najavljena protestna šetnja u Beču protiv diktature u Srbiji!

Grupa studenata iz Srbije, koja živi u Beču, najavila je na društvenim mrežama da će u subotu 8. apila u glavnom gradu Austrije izaći sa sugradjanima na miran protest protiv, kako navode, diktature u Srbiji, kako bi pružili podršku hiljadama ljudi koji već dva dana protestuju širom zemlje.

“Želimo da pružimo podršku našim sugradjanima i da mirnom protestnom šetnjom pokažemo da nam nije svejedno šta se dešava u Srbiji. Studenti, penzioneri, stariji, mladji, pridružite nam se u borbi protiv diktature”, piše u pozivu na “Protestnu šetnju u Beču protiv diktature u Srbiji“.

Jedan od inicijatora protesta u Beču Aleksandar Dević, rekao je za Betu da je protest pokrenula grupa studenata i mladih, da ne pripadaju nijednoj stranci ili političkoj opciji, te da je ideja da pokažu da im je “stalo iako su u dijaspori”.

“Mi smo studenti i želimo da pružimo podršku našim sugradjanima, jer nismo zaboravili kako je živeti u Srbiji, a i većina nas možda se i vrati, pa želimo da se vratimo u slobodnu zemlju bez cenzure i diktature”, rekao je Dević.

Screenshot

Prema njegovim rečima, organizacija skupa za sada ide dobro, mnogo ljudi je zainteresovano, ali je potrebno da dobiju sve dozvole za održavanje protesta.

“U Austriji okupljanje može da prijavi jedino osoba sa austrijskim državljanstvom. Mi aktivno radimo na tome da nadjemo nekoga ko bi to uradio za nas, zainteresovanost je velika”, dodao je Dević.

Mladi su iz Beča poručili da su svesni da jednom šetnjom “neće ništa rešiti”, ali da je u današnje vreme važna solidarnost i borba za bolju budućnost u Srbiji.

TPKNEWS/Beta

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker