DESILO SE ČUDO: Mitrović utišao Lisabon u 90. minutu i odveo Srbiju na Mundijal (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se na Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine, pošto je u Lisabonu pobedila Portugal sa 2:1, u poslednjoj utakmici kvalifikacione Grupe A.

Na stadionu Benfike Portugal je poveo u drugom minutu golom Renata Sančesa, a izjednačio je Dušan Tadić u 33. minutu. Pobedonosni gol postigao je Aleksandar Mitrović u 90. minutu.

Fudbaleri Srbije igrali su dobro i borbeno, a takmičenje u grupi završili su kao prvi u grupi i neporaženi sa 20 bodova. Portugal je drugi sa 17.

Irska i Luksemburg imaju po devet bodova, a Azerbejdžan na poslednjem mestu ima bod.

Direktan plasman na Mundijal u Kataru ostvariće pobednici grupa, a u baražu, od 24. do 29. marta igraće drugoplasirane ekipe i dve ekipe iz Lige nacija. Žreb za baraž biće održan 26. novembra u Cirihu.