VAŽNO OBAVEŠTENJE ZA GASTARBAJTERE: Svi koji se iz Srbije vraćaju u Nemačku ovo moraju da imaju na graničnom prelazu!

Građani Srbije koji imaju stalni ili privremeni boravak u Nemačkoj, a praznike provode u Srbiji, dužni su da pre povratka u Nemačku imaju negativan PCR ili negativan rapid antigen test izdat od strane referentne laboratorije u Srbiji, ne stariji od 48 sati.

U suprotnom, neće moći da uđu u Nemačku, navedeno je u saopštenju Vlade Srbije.

Ova mera se podjednako odnosi na kopneni i vazdušni saobraćaj, što znači da će na aerodromima prilikom čekiranja putnika i na graničnim prelazima na izlazu iz Srbije biti tražen rezultat sertifikovanog PCR ili rapid antigen testa koji nisu stariji od 48 sati.

Ova mera odnosi se jedino na građane koji se vraćaju u Nemačku, dodaje se u saopštenju.

I iz Ministarstva spoljnih poslova Srbije apeluju na građane koji od 31. decembra nameravaju da vazdušnim ili drumskim putem otputuju u Nemačku da se, u skladu sa upravo dobijenim preporukama Ministarstva inostranih poslova Nemačke, testiraju na prisustvo virusa kovida-19 najkasnije 48 sati pre polaska.

(Tpknews.com/Tanjug)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker