DAN TREĆI: Studenti ne odustaju, traže smene, ne povlače se do ispunjenja zahteva! (VIDEO)

Treće okupljanje građana, pretežno mlađih, nezadovoljnih pobedom Aleksandra Vučića na predsedničkim izborima, počelo je večeras nešto posle 18 sati na Trgu Nikole Pašića u Beogradu, ispred Doma Narodne skupštine, gde će biti održan treći “Protest protiv diktature”. Okupljanja građana i u Novom Sadu i Nišu.

Pre skupa, grupa okupljenih koji su došli na protest počeli su sa popravkom panoa ispred Skupštine na kojem su slike lica i imena civila i pripadnika snaga bezbednosti ubijenih i otetih na Kosovu, koji je porušen prve večeri protesta.

Ljudi koji se bave popravkom panoa rekli su da su došli na protest, ali je predsednik Udruženja porodica kidnapovanih i ubijenih na Kosovu Simo Spasić rekao je da ne zna ko su ljudi koji pomažu i da je obnovu takozvanog “zida plača” pokrenulo to udruženje.

“Možda su došli da isprave štetu”, rekao je Spasić.

Za razliku od prethodnih skupova ovaj je počeo sa jasnim zahtevima šta demonstranti traže. Oni su tokom dana objavili da zahtevaju smene članova RIK, razrešenje Maje Gojković, smene članova saveta REM, glavnog i odgovornog urednika RTS i urednika informativnog programa RTS.

Osim toga, oni traže i da se uradi sređivanje biračkog spiska.

Građani nose transparente protiv vlasti i premijera Aleksandra Vučića, kao i zastave Srbije.

Protesti su organizovani na Fejsbuku, na stranici “Protesti protiv diktature”, a studenti Univerziteta u Beogradu prihvatili su zahteve koje su izneli studenti u Novom Sadu. Studenti su naveli da će protestovati do ispunjenja njihovih zahteva.

Do sada se na protestima niko nije zvanično obraćao.

Protesti su u Beogradu počeli u ponedeljak, a prema kretanju ranije održanih protesta, očekuje se da će i večaras protestna povorka ići od Doma Narodne Skupštine glavnim gradskim ulicama do Trga Republike, zatim do Radio-televizije Srbije, Vlade Srbije, prema Trgu Slavija, ka Narodnoj skupštini u kojoj je smeštena Republička izborna komisije i da će biti završena na Trgu Nikole Pašića.

Na Fejsbuk stranici “Protest protiv diktature 2017” na učesnike je apelovano da ne nose predmete koji mogu da izazovu ikakve povrede, da ne gađaju ili psuju policiju, jer, kako se navodi, “policajci nisu ništa krivi”, upozoreni su da je moguća “pojava provokatora” i da ne nasedaju na provokacije, da ne diraju “zid plača” s fotografijama kosovskih žrtava, da pomognu ako nekome pozli, da vode računa o saobraćaju i da budu ljubazni prema novinarima.

Protesti su sinoć održani u više gradova Srbije, a veliki broj građana izašao je u Novom Sadu, Nišu, Kragujevcu i Subotici.

TPKNEWS/Agencije

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker