PALA BANDA KRADLJIVACA AUTOMOBILA U ITALIJI: Srbi opelješili rentakar agencije i zaradili milion evra!

Italijanska policija uhapsila je dva brata, poreklom iz Srbije, i dvojicu italijanskih državljana, zbog sumnje da su organizovali auto-mafiju koja se bavila krađom automobila iz rentakar agencija u severnoj Italiji, kao i preprodajom istih u Srbiji.

Foto: Ilustarcija / Profimedia

Kako prenose italijanski mediji, grupa je radila od 2013. po istom receptu.

– Dolazili su u rentakar agencije i iznajmljivali automobile. Na prvi pogled sve je delovalo legalno. Zainteresovana osoba dolazila bi u agenciju, izabrala automobil, dala depozit i dokumenta. I to bi bio poslednji put da vlasnici agencije vide svoje vozilo – prenose tamošnji mediji i dodaju da je banda prebacivala automobile u Srbiju, gde ih je prodavala.

– Oni su iznajmljivali automobile falsifikovanim dokumentima, a kada ih prebace u Srbiju, za njih su pravili i lažne papire, tako da ništa nije bilo sumnjivo. Grupa je u Srbiji imala osobu zaduženu za prijem ovih vozila, kao i za dalju prodaju.

Prema rečima izvora italijanske policije, ova kriminalna grupa je na ovaj način, za pet godina, ukrala preko 80 automobila, kombija, kampera i drugih motornih vozila i sumnja se da su zaradili oko milion evra.

– Dvojica Srba i dva Italijana uhapšena su 20. marta i od tada se nalaze u kućnom pritvoru. Terete se za prevaru, krađu i falsifikovanje dokumenata – preneli su mediji.

Istraga o ovoj auto-mafiji se nastavlja, a kako sumnja italijanska policija, banda je imala i svoju mrežu kurira.

– Utvrđeno je da neki kuriri borave na teritoriji Slovenije, dok se neki nalaze i na teritoriji Srbije, tako da se očekuje da u narednom periodu bude hapšenja još ljudi povezanih s ovom kriminalnom grupom – pišu italijanski mediji.

(bresciasettegiorni.it)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker