ZEMLJOTRESI SE SAMO NIŽU: Ponovo se tresao Ćovdin kod Petrovca na Mlavi

Zemljotres jačine 2,4 stepena pogodio je opet jutros Ćovdin kod Petrovca na Mlavi, objavljeno je na sajtu Republičkog seizmološkog zavoda Srbije (RSZ).

Screenshot/Google Maps

Kako je navedeno na sajtu Republičkog seizmološkog zavoda Srbije (RSZ), u subotu, 09. decembra, u 08:45 časova po lokalnom vremenu registrovan je zemljotres magnitude 2,4 jedinica Rihterove skale na području Petrovca na Mlavi, na dubini od 6 kilometara.

Teorijski intenzitet u epicentru procenjen je na III stepena Merkalijeve skale. Zemljotresi ovakvog intenziteta ne mogu izazvati oštećenja na objektima u epicentralnoj oblasti, navedeno je na sajtu ove institucije.

Prethodni jak zemljotres u ovom delu teritorije desio se 7. decembra, kada je zabeleženo podrhtavanje jačine 4,1 stepen. Potom je usledio i jedan blaži zemljotres, jačine 2,4 stepena.

(Tpknews.com)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker