DOSTA JE BILO: Zdravlje ljudi i opšte dobro bitnije od bilo kakvog profita!

30. septembra u Kostolcu je potpisana platforma građanske inicijative ”Zajedno protiv spalionice guma u Kostolcu”.

Slobodana Vasić koordinator DJB

Potpisnici inicijative su ljudi koji su izrazili zabrinutost oko najavljenog projekta i koji će nadalje zajedno raditi na više koloseka radi zaštite sredine i zdravlja ljudi i dobijanja garancija za zdravu životnu sredinu.

Lista SUVERENISTI iznedrila je četiri odbornika koji u Skupštini Grada Požarevca sa jednim odbornikom Vlaške stranke Most čine odborničku grupu „Dosta je bilo-Most“ i praktično su jedina opoziciona grupa u parlamentu.

Ono što je osnovna okosnica politike Pokreta Dosta je bilo jeste transparentnost u radu javnih poslova i ustanova.

– U žiži javnosti ovih dana jeste građanska inicijativa u borbi protiv izgradnje spalionice guma u Kostolcu. Shodno našem osnovnom principu transparentnosti podržali smo tu inicijativu i potpisali, kao pojedinci pre svega, ali i kao odbornici u gradskom parlamentu platformu o saradnji sa ostalim subjektima zainteresovanih za javno dobro i zdravo okruženje. U tom smislu naš doprinos ogledaće se upravo u tome da se prilikom izgradnje, kako navode predstavnici firme Power of Nature (potencijalni investitor) postrojenja za pirolizu guma, najpre o svemu da se informišu građani, a potom da se poštuju standardi i procedure – , kažu iz Pokreta „Dosta je bilo-Most“.

Iz pokreta dodaju da ukoliko Grad Požarevac, kao lokalna jedinica države Srbije nema mogućnost adekvatne kontrole istih, Pokret Dosta je bilo će podržati građane u nameri da spreče izgradnju još jednog potencijalnog zagađivača u okruženju.

– Zdravlje ljudi i opšte dobro uvek nam je iznad bilo kakvog profita, kako privatnog tako i javnog. Hoćemo zdravo okruženje. Dosta je bilo nakaradnih i polovičnih rešenja prilikom tretmana otpadom – , poručuju iz Pokreta.

Podsetimo se da su građani Požarevca i Kostolca nedavno saznali da se planira izgradnja postrojenja za pirolitički tretman otpadne gume i plastike i proizvodnju električne energije u Kostolcu, i to tako što je obaveštenje o donetoj odluci u postupku odlučivanja o potrebi procene uticaja ovog projekta na životnu sredinu objavljeno u listu “Reč naroda”.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker