POMOĆ POŽAREVLJANINU: Za Milanovo lečenje u Americi fali još 66.000 dolara

Humanitarnoj akciji do sada se pridružilo preko 400 ljudi iz svih krajeva sveta, a najviše sa prostora nekadašnje Jugoslavije.

U humanitarnoj akciji pokrenutoj za lečenje Milana Filipovića iz Požarevca, teško povređenog u nesreći u Americi, sakupljeno je preko 34.000 dolara, ali nedostaje još 66.000. Milan je povređen 12. januara u Medisonu, glavnom gradu države Viskonsin, gde se trenutno nalazi na lečenju. Zadobio je tešku povredu mozga, zbog koje je neko vreme proveo u komi, kao i povredu desne noge.

Lekari kažu da će njegov oporavak u Centru za rehabilitaciju trajati bar šest meseci, uz još dve operacije na nozi. Pošto Milan nema zdravstveno osiguranje, za njegovo lečenje u UW Hospital u Viskonsinu, neophodno je sakupiti 100.000 dolara. Njegovi roditelji i brat nisu u mogućnosti da sami podmire tolike troškove, pa su pokrenuli humanitarnu akciju i osnovali fond za oporavak, u koji se mogu uplaćivati donacije.

[wpedon id=66270]

Do sada se u akciju uključilo preko 400 ljudi iz svih krajeva sveta, a najviše sa prostora nekadašnje Jugoslavije, koji su, uplatama od pet do 4.000 dolara, prikupili preko 34.000.

Svi koji žele da pomognu, mogu to da učine preko linka https://www.gofundme.com/6qqrt7k na kojem se redovno objavljuju sve uplate i imena donatora.

(Novosti)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker