OSAMNAESTO PO REDU: Pozorišne svečanosti “Žanki u čast” u Rabrovu

U Domu kulture u Rabrovu, rodnom mestu čuvene glumice Žanke Stokić (1888-1947), od 1. do 3. novembra održavaju se Pozorišne svečanosti “Žanki u čast”, osamnaeste po redu.

Žanke Stokić

Manifestaciju će otvoriti predstava “Aveti“ Henrika Ibzena, rađena u produkciji „Beo Arta“, u kojoj nastupaju: Mirjana Karanović, Jovana Gavrilović, Milan Marić, Slobodan Beštić i Branko Cvejić.

Naredne večeri na programu je predstava “Sudnji dan”  Neila Labute, u izvođenju Jugoslovenskog dramskog pozorišta.

Na programu 3. novembra biće predstava “Histerija“ Teri Džonsona, u produkciji „Beo Arta“. U pratećem programu su otvaranje spomen-sobe slikara Tomislava Tota Jovića, dokumentarni film „Trnje i lovorike Olge Ilić“ i koncert filmske muzike, u izvođenju Ilije Rajkovića – klavir i Miše Bogdanovića – truba.

Program festivala

Smotru u Rabrovu organizuje Udruženje građana “Žanka Stokić”, u čast najpoznatije glumice u Srbiji između dva svetska rata. Osim po glumačkoj karijeri, Žanka je upamćena i kao žrtva nove vlasti nakon Drugog svetskog rata, kad je osuđena na osam godina gubitka nacionalne časti, jer je učestvovala u nemačkim radio-programima.

M.V.

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close