VUČIĆ SAOPŠTIO: Uvodi se obavezno služenje vojske u Srbiji od 90 dana?

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je najavio da će predložiti uvođenje vojnog roka u Srbiji.

Foto: Screenshot/RTS

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je u današnjem obraćanju javnosti rekao da se zalaže da se u Srbiji uvede obavezni vojni rok u trajanju od 90 dana.

– Mi smo okruženi NATO zemljama. Naša je želja da budemo jedina ne-NATO zemlja u regionu. Moj predlog će biti da se u narednom periodu uvede obavezni vojni rok od 90 dana, svaki čovek može da posveti to vreme – , rekao je Vučić.

On je naveo da se obaveznim vojnik rokom stiče odgovornost i razvija patriotizam.

– Time se stiče odgovornost, time muškarci dobijaju na vrednosti, shvataju šta je patriotizam. Onda postaje drugačiji odnos i prema poslu. Time bismo takođe snažili naše prigradske gradove, kada bi ponovo kasarne bile pune. Mi južno od Čačka imamo malo vojnika, i u tom regionu bi se pospešile siromašnije sredine – kazao je predsednik, i dodao da je na parlamentu da to prihvati ili odbije.

PROČITAJ I

6 Komentari

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker