VIŠE OD 150.000 POVIKA “VUČIĆU OSTAVKA! Treći i najmasovniji skup do sada “Srbija protiv nasilja” (VIDEO)

Novi, treći i najmasovniji skup do sada u Beogradu “Srbija protiv nasilja” održava se ovog petka od 18 časova, kada se ogroman broj građana skupio u centru glavnog grada. Organizatori su ponovili zahteve skupa, nakon čega su se začuli povici “Vučiću, ostavka”, da bi potom okupljeni krenuli u šetnju ka Gazeli, koju su blokirali u 19:30 sati.

Foto: Screenshot

Građani su i pre samog početka skupa krenuli da se okupljaju, pa je već nešto posle 17:30 sati bio veliki broj ljudi na Trgu Nikole Pašića, a na licu mesta je bila prisutna i policija. A petnastak minuta pre početka skupa saobraćaj u ulicama oko Skupštine je blokiran.

I kako je vreme prolazilo, tako je broj ljudi u centru Beograda bivao sve veći. Nešto posle 18 sati, jednostavno sve je bilo puno na Trgu Nikole Pašića, gužva je bila i u okolnim ulicama, pa igla nije imala gde da padne.

Nakon što su se građani okupili, njima su se obratili organizatori, koji su ponovili zahteve protesra. Zatražemno je ponovo da se smene članovi REM-a i rukovodstvo REM-a, ali i da sa funkcija odstupe direktor BIA Aleksandar Vulin i ministar policije Bratislav Gašić.

Sve to je pozdravljeno aplauzima, nakon čega su se začuli povici “Vučiću, ostavka”.

Organizatori su potom pozvali okupljene u šetnju do mosta Gazela, koja će biti blokirana, uz poruku da sve mora da stane. U šetnju su okupljeni krenuli nešto pre 19 sati i kolona se kreće veoma sporo, budući da je na skupu ogroman broj ljudi.

Najbolji pokazatelj toga koliko je zapravo ljudi na skupu jeste činjenica da je početak kolone stigao skoro do Gazele, dok kod Skupštine i dalje ima okupljenih… Početak kolone je u 19:30 sati stigao na Gazelu, koja je u tim momentima blokirana.

Kolona se nije zaustavljala na Gazeli, budući da se dalje nastavilo ka Sava centru…

Blokirana Gazela/Foto: ATA Images

Da podsetimo, prethodna dva skupa su bila brojna, reka ljudi se slila u centralne beogradske ulice, a ta slika se ponovila i ovog petka. Pogotovo što su dolazak najavili radnici Kolubare, zaposleni u Petrohemiji, poljoprivrednici, traktoristi, stočari, mlekari, poznati, ali i nezadovoljni građani.

(Tpknews.com/Agencije)

Jedan komentar

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker