PALI ČLANOVI ALBANSKE MAFIJE IZ PETROVCA NA MLAVI! Uhapšeni zbog šverca droge, oružja i migranata! (FOTO)

Na osnovu međunarodne poternice Srbije, u Mađarskoj je uhapšen državljanin Albanije A. N. (60) zbog sumnje da je kao vođa kriminalne grupe organizovao krijumčarenje droge, ljudi i oružja iz te zemlje preko Srbije i Mađarske do zemalja EU.

Foto: MUP Srbije

Po navodima Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP), A. N. će “u narednom periodu” biti izručen pravosudnim organima Srbije a uhapšen je u okviru akcije u kojoj su u Srbiji nedavno uhapšeni suorganizator te kriminalne grupe E. S. (28) i državljanin Albanije L. B. (58) a zaplenjeno je oko kilogram heorina i oko 50 grama kokaina.

– U okviru ove akcije, srpska policija je u junu na teritoriji Petrovca na Mlavi uhapsila četiri pripadnika ove organizovane grupe G. M., R. M., S. H. i M. S. kada je zaplenjeno pet kilograma marihuane, 300 grama kokaina, 1,4 kilograma amfetamina, 6,5 kilograma smese lidokain-paracetamol, dve puške, dva pištolja, samostrel, optički nišan, tri okvira za automatsku pušku, više stotina komada municije različitog kalibra, pet uređaja za praćenje, dok je oduzeto više putničkih motornih vozila – , stoji u saopštenju.

Navodi se da je ranije uhapšeno i petoro Albanaca sa prebivalištem na teritoriji Kosova i Metohije, koja se dovode u vezu sa tom organizovanom kriminalnom grupom i da je policija u toj akciji zaplenila 40 kilograma marihuane koja je transportovana kamionima jedne firme sa sedištem na Kosovu i Metohiji.

– Pripadnici ove organizovane kriminalne grupe su na društvenim mrežama veličali terorističku organizaciju “OVK” i propagirali ideju nezavisnosti južne srpske pokrajine – , saopštio je MUP.

(Tpknews.com)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker