U SUBOTU BLOKADA GRANIČNIH PRELAZA: Vlada Srbije se uplašila naroda i otkazala sednicu (VIDEO)

Predstavnici više ekoloških udruženja predali su danas na pisarnici Vlade Srbije zahteve koji se tiču ukidanja odredbe o Prostornom planu za realizaciju projekta Jadar i objavljivanje svih dokumenata potpisanih sa kompanijom Rio Tinto.

Foto: Beta

Ekološki aktivisti okupljeni ispred zgrade Vlade u centru Beograda izrazili su nezadovoljstvo u razgovoru sa novinarima jer premijerka Ana Brnabić nije mogla da ih primi te najavili da će u subotu nastaviti sa protestima i poručili da će u subotu biti blokirani granični prelazi.

Ispred Vlade Srbije pored predstavnika Ekološkog ustanka došli su i predstavnici brojnih udruženja iz čitave zemlje: SEOS (Ne damo Jadar, Suvoborska greda, Zaštitimo Dobrinju i okolinu, Eko brigada Jagodina, Neko brine za Levač, Za čist Кosjerić), Otvorena građanska platforma Akcija: (Smelo – Loznica, Mladi Milanovca, Možemo – Topola je naša, Lokalni front Valjevo, Unija treći Beograd, Nova snaga – Кragujevac, Ovo je moj grad Boljevac, Pokreni se Osečina, Futoška inicijativa), Ekološki front Novi Sad i mnogi drugi građani.

Ranije je bilo najavljeno da će se ekološki aktivisti okupiti u vreme održavanja sednice Vlade koja je trebala da se odži danas u 12 sati, ali, zbog ekološkog protesta, Vlada Republike Srbije odložila je redovnu sednicu i zakazala je za sutra.

(Tpknews.com/Mediji)

PROČITAJ I

5 Komentari

 1. А за заштиту Хомоља нико се није појавио? Јел је то мање важно подручје, па није поребно да га ставе у исти пакет са тим Јадром?

  1. pa očigledno ljudi odatle nisu zainteresovani.
   inače, u tom kraju solidarnost nije neka cenjena osobina, već pre svako gleda sebe i ličnu korist.
   osim toga u tom kraju naseljenost je slaba, stopa (e)migracije visoka, nivo obrazovanja relativno nizak…itd.
   tako da, to bi bilo to.

   1. …umalo da zaboravim potkupljivost i večito političko poltronstvo stanovništva u tim sredinama odnosno evidentno priklanjanje vlasti svakog režima, a što sve razumljivo dovodi do slabog interesovanja za teme koje u trenutku nisu politički oportune.

    osvešćeni pojedinci i grupe ljudi su u tim krajevima oduvek manjina pri svakom odlučivanju.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker