Prema najnovijem izveštaju iz Regionalnog zavoda za javno zdravlje u Braničevskom okrugu zvanično je potvrđeno još 229 pozitivnih na SARS-Cov2 u poslednjih 48 sati.

Od toga, čak 117 su sa područja Požarevca, 54 sa područja Petrovca na Mlavi, 26 sa područja Kučeva, 16 sa područja Velikog Gradišta, 12 sa područja Žagubice, i po 2 sa područja Malog Crnića i Žabara.
Tako da, računajući i novoobolele, od početka epidemije na području Braničevskog okruga zaraženo je 4.811 osoba. Od toga, najviše ih je u Požarevcu – 2.320, i u Petrovcu na Mlavi – 720.
U Velikom Gradištu od početka epidemije zaraženo je 663 lica, u Kučevu 364, u Malom Crniću 247, u Golupcu 235, u Žagubici 166 i u Žabarima 96.
Od početka pandemije koronavirusa na teritoriji Braničevskog okruga testirano je 15.874 osoba.










