ŠTA SE DESILO SA ĐORĐOM: Da li je kidnapovan ili ga izgubljenog u šumi rastrgle divlje zveri, ili ga je, ipak, ubila majka, ili neko drugi?

Tragična priča o Đorđu Andrejiću (13), dečaku nestalom u selu Majilovac kod Velikog Gradišta 2010. godine, izgleda da nikada neće dobiti epilog. Ne zna se čak ni da li je dečak zaista mrtav, ni šta se zapravo kobnog dana dogodilo…

Đorđe Andrejić

Šta se zapravo dogodilo Đorđu 22. jula? Da li je kidnapovan ili su ga izgubljenog u šumi rastrgle divlje zveri, ili ga je, ipak, ubila majka, ili neko drugi, samo su neke od verzija njegove tragične sudbine.

Nestanak dečaka prijavila je njegova majka Marina (46), s kojom je i otišao u šumu u kojoj se kasnije, prema njenim tvrdnjama, izgubio bez traga. Gotovo istog trenutka dečakova majka je dobila status osumnjičene, jer je policija imala utisak da njena verzija o Đorđevom slučajnom nestanku u šumi ne pije vodu.

Ubrzo je pokrenuta obimna pretraga šume, kojoj su se priključili i meštani Majilovca. Marini je odmah određen pritvor zbog sumnje da je počinila teško ubistvo, ali se beživotno telo dečaka pojavilo tek posle tri meseca, kada su lovci iz Majilovca, na mestu zvanom Beljanica pronašli lobanju. Ta lokacija je sto metara udaljena od mesta koje je Marina Andrejić pokazala policiji navodeći da je tu ostavila telo sina. DNK analiza nije mogla da potvrdi da je njegova. Oprana je u izbeljivaču i uništeni su svi tragovi DNK.

Ali gotovo istog trenutka je otpočelo suđenje njegovoj majci pred Višim sudom u Požarevcu. Ona je tokom čitavog postupka negirala da je ubila svog sina, dok je njena odbrana insistirala na tome da je dečaka mogao da ubije i neko drugi ili su pak mogle da ga rastrgnu divlje životinje.

– Krenuli smo na njivu, zbog čega sam i ponela motiku. Zalutali smo, a ja sam se okliznula pa me je motika udarila u nogu i počela je da šiklja krv. Uspaničili smo se – pričala je tada Marina.

Đorđe je, kako je tvrdila, išao da vidi gde su i dozivali su se.

– Poslednje što sam čula bili su krici. Ali ne baš krici. Zvučalo mi je kao doziva pomoć, ali mu je neko stavio ruku na usta pa ne može da pusti glas – tvrdila je ona.

Iako je u njenu nevinost do svoje smrti bio ubeđen i suprug i dečakov otac Dejan Andrejić, sud je Marinu proglasio krivom i osudio je na 20 godina zatvora, decembra 2011.

Početkom jula 2012. Apelacioni sud Andrejićevu oslobađa krivice zbog nedostatka dokaza i ona ubrzo pokreće postupak protiv države, zahtevajući da joj se isplati 140.000 evra zbog 703 dana provedena u neosnovanom pritvoru.

Da sudbina ove porodice bude još gora, u martu 2016. godine ubijena je Jelena Šindrić (29) iz Požarevca, tetka malog Đorđa. Nju je ubio iz službenog pištolja njen bivši suprug, saobraćajni policajac Dejan Stojiljković. Koji je osuđen na 13 godina zatvora zbog njenog ubistva.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker