SAMO U SRBIJI: “Zaradili” kaznu od 100.000 dinara jer su prodavali jeftino hleb!

Jedan od tri najveća industrijska proizvođača brašna, hleba i testenina u Srbiji, “Žito promet” iz Sente kažnjen je sa 100.000 dinara jer je na tržištu najviše prodavao jeftiniji hleb, rekao je za Tanjug direktor “Žitounije” Zdravko Šajatović.

Foto: Zoran Jeftić

Proizvođač je, kaže Šajatović, hleb prodavao po ceni od 39 dinara za hleb od brašna T-500 i po 36 dinara za hleb od brašna T-850, što je za 5, odnosno 9 dinara jeftinije u odnosu na cene koje posebna uredba propisuje.

– Uredba, koja se inače produžava svakih šest meseci, doneta je kao socijalna, sa ciljem da građanima Srbije obezbedi snabdevanje hlebom po prihvatljivim cenama i ona kaže da je vekna hleba 44 dinara – kaže Šajatović.

TPKNEWS

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker