OSUĐEN OTAC “UBICE SA TVITERA”: Bojica Đurović sklopio sporazum sa Tužilaštvom

Bojica Đurović, otac Neđeljka, mladića kom se sudi da je u Ulici Dimitrija Tucovića u Beogradu 2019. godine nasmrt izbo prolaznika Miloša Mileusnića, osuđen je na osam meseci uslovno sa rokom od tri godine jer je lažno prijavio da je policajac koji je uhapsio njegovog sina ranjen u svom stanu.

Bojica i Neđeljko Đurović/Foto: Screenshot Facebook

Protiv njega je podignut optužni akt, nakon čega je juče sklopio sporazum sa Prvim osnovnim tužilaštvom kojim mu je izrečena uslovna osuda.

Lažno prijavljivanje se dogodilo pre dve nedelje, kada je Đurović nazvao policiju i Hitnu pomoć i ispričao im da se dogodila pucnjava u stanu u Beogradu u kojem živi policajac G.V.

“On je ispričao da je policajac koji je postupao u predmetu njegovog sina upucan i da je ranjen u svom stanu. Dao im je adresu stanovanja policajca, a nakon što su policija i Hitna pomoć došli na adresu nisu zatekli nikog. Policajac je bio na svom poslu”, kaže izvor upoznat sa istragom.

Prema rečima izvora, policija je odmah privela Đurovića.

“Osumnjičeni je uputio indirektne pretnje policajcu i zbog toga je uhapšen. Na teret mu se stavlja ugrožavanje sigurnosti i njemu je određeno zadržavanje do 48 sati”, kaže sagovornik.

Bojica Đurović je u žižu javnosti dospeo krajem 2010. godine, kada se potukao ispred tržnog centra u Požarevcu.

Podsetimo, Neđeljku Đuroviću sudi se zbog teškog ubistva. On se tereti da je u januaru 2019. godine ispred zgrade u Ulici Dimitrija Tucovića kuhinjskim nožem nasmrt izbo studenta Miloša Mileusnića (24).

Nakon hapšenja Đurović je priznao ubistvo, međutim 24 sata kasnije na saslušanju kod tužioca sve je porekao i tvrdio da nije ni bio u blizini mesta ubistva. Za teško ubistvo zaprećena kazna je 40 godina robije, jer se dogodilo pre stupanja novog zakona koji predviđa kaznu doživotnog zatvora.

Neđeljko Đurović je u javnosti dobio nadimak “ubica sa Tvitera” jer je ubistvo navodno najavio baš na ovoj društvenoj mreži.

(Tpknews.com/Blic)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker