“DVA IH VUKU A TROJICA TUKU”: Novac opredeljen za Dom zdravlja Kučevo, potrošen za plate ugovoraca?!

Špriceve, igle, inekcije, osnovni sanitetski i medicinski materijal, higijenske rukavice, gaze i infuzije pacijenti iz opštine Kučevo sami kupuju, jer se u Domu zdravlja Kučevo pojavila nestašica.

Dom zdravlja Kučevo/Foto: eKučevo

Po rečima pacijenata sa kojima je dopisnik TPKNEWS razgovarao, svakodnevno od medicinskih sestara iz Doma zdravlja u Kučevu, dobijaju uputstva šta da kupe u apoteci, kako bi sebi obezbedili potrebnu terapiju za lečenje.

Naš dopisnik je pokušao da stupi u kontakt sa direktorkom Doma zdravlja u Kučevu dr Eminom Perić Ivin, ali bezuspešno.

Na naše pitanje zašto je došlo do nestašice u Domu zdravlja Kučevo, jedva smo dobili delimičan odgovor od jednog zaposlenog lekara u ovoj zdravstvenoj ustanovi koji je zatražio anonimnost zbog straha od političke odmazde opštinske vlasti.

– Postoji velika nestašica posebno inekcija koja je izazvana nedostatkom novca jer je, koliko sam upućen, potrošen za plate velikog broja ugovoraca koji su zaposleni po nalogu opštinskih i partijskih funkcionera Srpske napredne stranke – , kaže jedan od lekara Doma zdravlja u Kučevu.

Novca za lečenje građana nema, potrošen je na zapošljavanje odbornika, ugovoraca i autobuse koji su prevozili pristalice Opštinskog Odbora Srpske napredne stranke Kučevo na “spontane” mitinge širom zemlje gde su građani “dobrovoljno” išli po onoj narodnoj “dva ih vuku a trojica tuku”.

Očigledno da je predsednik opštine Kučevo dr Ivan Rajčić podbacio i u domenu zdravstva jedinoj oblasti za koju je nadamo se kompetentan?

(Tpknews.com/S. Andrijana)

PROČITAJ I

18 Komentari

 1. E svaka vam čast na istini, ja sam prošle nedelje na inekcije i neku kremu ukupno potrošio 2700 dinara, rečeno mi je idi u apoteku i kupi inekcije i špriceve a niko se nije pitao da li imam i mogu da kupim.

 2. Tačno tako, moj komšija je morao da kupi špric, iglu i injekcije diklofenaka. Užas, u domu zdravlja se ne zna ko pije a ko plaća.

 3. Гласала сам за напредну странку али не за криминалце, не знам зашто Вучић их пушта да униште нашу општину? Ништа нисте слагали за дом здравља све је ово истина.

  1. Sunčice, nema razlike između Vučića i ovih u Kučevu. Da je Vučić hteo on bi ih sklonio odavno. Ista je to sorta ljudi, bez obraza i morala.

  2. Sunčice, nema razlike između Vučića i ovih iz Kučeva. Ista je to ljudi zato ih Vučić i ne smenjuje. Izgubili smo mi državu.

 4. Iz našeg sela je radio dečko u domu zdravlja pod ugovorom na određeno i dali mu otkaz jer nema više para. Zamislite a mama mu odbornica i podržala je ovu pljačkašku vlast? Nemaju oni prijatelje, važan je samo profit

 5. Istina je, ja sam pre neki dan bio u domu zdravlja i uverio sam se da nemaju baš ništa, dve sam morao da kupim, a penzija mi je samo 19000 din. I po selima takođe nemaju ništa, a kad pitaš lekare i oni stežu ramenima, neznaju jadni šta da kažu. I direktorki sam zamolio da mi izvadi jedan zub i ona me odbila za drugi dan, tera me da pijem antibiotike a ja nemam pare da ih kupim a i nemam upalu nikakvu.

 6. Ti ugovorici imaju od 20 do 30 hiljade. Za te pare moraju da slusaju svaki susu i moraju da idu na svako miting. Bolest je to

 7. Cude me doktori iz doma zdravlja kako sve ovo mogu da trpe. Pali su pod cizmu Ace Karatiste, Janosa, Mikica i priucenog lekara Rajcica

 8. Osnovni bi red bio da nas direktor doma zdravlja u Kučevu obavesti koliko radnika ima zapošljenih po ugovoru, na kojim poslovima i zadacima su angažovani i koliko zarađuju mesečno? Da li vi gospodo koji vršite vlast na čelu sa lekarom, smatrate da je ovo što radite normalno? Da li ste svesni da će te jednog dana morati da polažete račune ovim građanima koji se još vrte na ovim prostorima. Da li znate čije pare trošite na vaš opstanak na vlasti, da li je to opravdano i ljudski sa vaše strane? Ovo što vi radite je vaša sramota i bruka, em što muvate, kradete, vi još preko naših leđa finansirate nerad,. Pa dosta bre više.

 9. ,,Veći deo svoje istorije Srbija je provela pod okupacijom. Strani osvajači su dolazili, pljačkali i uništavali, potom i odlazili. Svi su nanosili ogromnu štetu, ali niko kao Srpska napredna stranka i njeni Bosančerosi, Milogorci i Kosovski Srpski Šipci.,,

 10. Nenamensko trošenje novca na fiktivno zapošljavanje partijskih kadrova je teško krivično delo. Pozivam tužiteljku Dubajić da hitno započne istragu u domu zdravlja Kučevo i procesuira odgovorne, direktorku Eminu Perić i predsednika opštine Kučevo dr Ivana Rajčića. Ukoliko tužiteljka Dubajić ne započne istragu, obavestiću republičkog javnog tužioca.

 11. Ovaj Rajcic je degradirao sve lekare u Kucevu. Kad se on nista ne pita pa sta je sa ostalima. Mafijaski predsednik, Ivan Hotelski, clan hotelskog orkestra, dize natalitet sa medicinskim sestrama, ni on sam vise ne zna sta je, gde jei sa kim je. Svestan je on da bimu Mile bio od koristi ali nece ga Hotelijer. Mali je podoban, ima prodju gore u vrhu partije kao mlad doktor. Mnogo je da spucaju 283miliona dinara a rade samo tri radnika na gradilistu. Otimacina, lopovi bi imali milosti ostvili bi pare za spriceve, igle, bensedine i trodone. Darko mudro cuti, uposlio opet usatog da se vozika sanitetom i ne govori nista. Imalo je Kucevo Dom zdravlja sve dok Ivan hotelskine odeu opstinu. Od tada je kolaps.

 12. Izgleda da ste hrabri samo kada dajete komentare. Zašto ne skupite hrabrost i oterate te pijavice što vam krv popiše. Šta očekujete? Da neće onaj lažov da ih smeni?

 13. Veoma često čujem komentare zašto samo pišemo komentare a ne preduzimamo ništa. Možda ste u pravu ali naš izlazak na ulice je krajnja mera i ona može podrazumevati i fizički napada na predstavnike vlasti. Da li mi treba da radimo posao revizora, policije, suda, tužilaštva i raznih inspekcija koje opet mi debelo plaćamo. Sam izlazak na ulice vuče i određene rizike, mada ni taj izlazak na ulice nije daleko jer se ovako vise ne može

 14. Najbolje resenje za ovu situaciju je da niko od nas nista ne placa dok ne budu usli u sistem placanja Aca Karatista, Jarac i drugi vidjeni ljudi iz kriminalne opstine.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker