ZBOG VUČIĆA I SNS-a, BOG POBESNEO NA SRBE: Grad napravio pustoš, srušene kuće, uništeni usevi, pobijena stoka, mrtve ptice! (FOTO)

Oluja je besnela po celoj zemlji, ali su ledenice najveću štetu nanele domaćinstvima u Sjenici, na Pešteru, u Raški, Arilju, Kruševcu, Aleksandrovcu i Trsteniku.

Olujni vetar, grmljavina, obilni pljuskovi i grad harali su prethodna dva dana celom Srbijom, ljudi su ostali bez krovova na domovima, a veliku štetu naročito su pretrpeli usevi i voćnjaci u Sjenici, na Pešteru, u Raški, Arilju, Kruševcu, Aleksandrovcu i Trsteniku. Nastradale su čak i krave, ovce, mačke, jarebice i fazani!

Juče je na snazi bio crveni meteoalarm za područje istočne Srbije, u Borskom okrugu, gde se prognoziralo i do 60 litara kiše po kvadratu za 24 sata. Uprkos dejstvu protivgradnih stanica, grad veličine oraha, pa čak i teniskih loptica, u utorak je sravnio sa zemljom pojedine vinograde i malinjake, uništio višnje, jagode i bašte u okolini Aleksandrovca, a oštećeni su i mnogi crepovi i automobili u centralnoj i zapadnoj Srbiji.

U sjeničkom selu Boguti lakše je povređen stariji čovek, koji je kući došao okrvavljene glave, dok su komadi grada ubili jednu mačku, a povređeno je i više grla ovaca i krava. Vojo Trmčić, zamenik predsednika opštine Sjenica, rekao je da je, prema prvim procenama, veliku štetu pretrpelo oko 80 domaćinstava na teritoriji opštine, od čega je u pedesetak domaćinstava u selima Boguti i Bagačice šteta totalna. U Mravinpolju, koje zovu žitnicom Peštera, stradali su i ozimi usevi, dodao je Trmčić, koji apeluje za pomoć države u crepu i limu za pokrivanje oštećenih krovova.

Žestoko nevreme sručilo se u noći između utorka i srede i na ariljski kraj. Seoske puteve tu je raznela bujica, malinjaci su manje stradali, a veliku štetu pretrpeli su voćnjaci, posebno jabuke.

– U centru Arilja tokom noći padao je grad veličine oraha, u jednom trenutku ulice su bile potpuno bele, kao da je pao sneg – rekao je predsednik opštine Arilje Miloš Nedeljković.

RHMZ UPOZORENJE: BUJAJU REKE

Danas se na severu i zapadu Srbije očekuje malo i umereno oblačno i suvo s temperaturom do 21 stepen, a kišivoto uglavnom na istoku i jugu zemlje. Do večeri prestanak padavina i postepeno razvedravanje do nedelje, kada se opet čeka kiša s pljuskovima i grmljavinom, kao i temperature oko i malo ispod proseka. Takođe, kako upozorava RHMZ, danas se očekuju nagli porasti vodostaja na bujičnim vodotocima slivova Mlave, Peka, Belog i Crnog Timoka, Crnice, Resave, Zapadne i Južne Morave.

GROM UBIO TRI KRAVE

U domaćinstvu Gordana Popovića u selu Grubetići, na planini Rogozni iznad Novog Pazara, grom je u utorak ubio tri krave. Šteta je veća od 4.000 evra.

ISPALJENO 750 RAKETA

U nevremenu tokom utorka ispaljeno je blizu 750 protivgradnih raketa na području Kragujevca, Kruševca, Niša, Sjenice i Crnog vrha, izjavio je direktor RHMZ Jugoslav Nikolić. Prema njegovim rečima, to je otprilike rekordan broj za ovo doba godine i time je sprečena šteta većih razmera. On je dodao da Srbija ima dovoljno raketa i da je svih 30 radarskih centara spremno da deluje protiv grada.

(Tpknews.com/Kurir)

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close