Održan 14. Uskršnji etno festival u Poljani

I ove godine Uskršnji etno festival okupio je veliki broj prodavaca suvenira i slatkiša, kulturno-umetničkih društava, udruženja koja su pripremila hranu na tradicionalan način.

Foto: Promo

Uskršnji etno festival organizovali su Turistička organizacija Požarevac, MZ Poljana i Crkvena opština i KUD Poljana, pod pokroviteljstvom Grada Požarevca.

Svečanom otvaranju 14. Uskršnjeg etno festivala prisustvovali su predstavnici Grada Požarevca na čelu sa gradonačelnikom Banetom Spasovićem.

Foto: Promo

Jelena Vukazić, direktorka Turističke Organizacije Grada Požarevca rekla je da su razlozi što smo se danas okupili u Setroljinu jednaki i ovom prilikom pozdravila je goste koji su došli na ovogodišnji festival iz Rumunije, centralne Srbije i sa Kosova i svima poželela srećan Uskrs.

Festival je otvorio gradonačelnik Grada Požarevca Bane Spasović sledećim rečima:

– Dragi prijatelji, braćo i sestre – Hristos Vaskrs… Već je postala tradicija, i to jedna od najlepših, da se u ovom kraju svi okupimo na drugi dan Uskrsa u Poljani. Drago mi je i što iz godine u godinu primećujem sve više gostiju i iz udaljenih krajeva naše Srbije i zato želim da posebno pozdravim prijatelje sa Kosova i Metohije, koji su ove godine sa nama. Naročito bih želeo da se zahvalim i gostima iz Rumunije. Naravno, srdačnu dobrodošlicu kao gradonačelnik želim i ostalim gostima, a gostoprimstvo će im, kao i uvek, ukazati dobri ljudi iz Poljane, ljudi koji su upravo po gostoprimstvu nadaleko poznati i čuveni. Takođe, ovdašnje meštane krasi i visoka svest o značaju čuvanja folklora, narodnih običaja i starih recepata, koji su ovde zasijali u punom sjaju. Zato je i prirodno da se u Poljani, i upravo u porti manastira Sestroljin, evo već 14 godina održava Uskršnji etno festival, kojim se svi mi veoma ponosimo. Naročito pohvaljujem organizatore ovog i svih prethodnih festivala na čelu sa Crkvenom opštinom, mesnom zajednicom i Kulturno umetničkim društvom Poljana, zbog visokog standarda koji su sebi zacrtali i koji svake godine podižu još više. Želim svima da se danas u prelepom Sestroljinu lepo provedu, saznaju nešto o našim običajima što do sada nisu znali i što je najvažnije steknu nove prijatelje.

Bane Spasović / Foto: Promo

Ovim proglašavam 14. Uskršnji etno festival otvorenim –.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker