VAŠE JE SAMO DA “PRISTANETE”: Obezbeđen posao i papiri u Beču za mlade devojke i žene iz okoline Požarevca uz određene uslove?

Po principu, vaše je samo da „pristanete“ da budete vredne i poslušne, ostalo vam mi završavamo, a možda ako se loše pokažete i ne završimo?

Foto: Privatna arhiva/Profimedia

Požarevljanin na privremenom radu u Austriji, Milan Brkić, suvlasnik “City M” firme za zimsko održavanje ulica i čišćenje objekata, navodno zapošljava žene i devojke u Beču uz jedini uslov „prisnost“ sa njim i njegovim prijateljima, naravno, nisu sve pristajale na ovakvu lepu ponudu?

Naš sagovornik kaže, da su pojedine radnice te firme navodno, bile žrtve mobinga ovog razvratnog biznismena, a zbog  straha rada na crno i loše materijalne situacije, nisu prijavljivale policiji, i nisu smele da to saopšte svojim muževima, mada, kako neki kažu, negde je i došlo do razvoda braka.

Naš izvor iz Beča kaže, da je navodno Milan Brkić zvani Pace, stekao boravak, tako što je obrlatio neku ženu  iz okoline Kučeva, vlasnicu jedne firme, a postoji sumnja da je napravio sumnjiva dokumenta uz pomoć izvesnog biznismena D. Ristića zvani Kine iz Malog Crnića, koji mu je bio mentor i savetnik u raznim aktivnostima na teritoriji Beča, pa su tako zajedno sa ostalim saradnicima njihove grupe započeli  otvaranje agencije za novčane pozajmice, učestvovali u raznim milionskim finansijskim poslovima.

U Srbiji su se po rečima drugih gastarbajtera, bahatili i kupovali nekretnine, automobile, skupe satove, nakit, zemlju i hvalili kako raspolažu velikom količinom novca.

Inače, priča se da tandem kada boravi u Požarevcu, uvek se  kreće u društvu ljudi sumnjive reputacije i na lošem glasu, a sve zbog straha od osvete ljudi koji su dobili zbog njih zabranu boravka u Austriji!?

Postavlja se pitanje. Ima li zakon za njih i dokle ide ljudska zloba i iskorišćavanje ljudi na jedan krajnje bezobziran način?

Kako kaže, jedan naš izvor, pomenuti su se pre odlaska u Austriju bavili sumnjivim poslovima.

Sve u svemu našim ljudima koji su radili u Beču su mnogo zagorčali život, čak su se ohrabrili da i progovore o tome, mada je to javna tajna u prestonici Austrije, za koji kažu da je postao stečište raznih probisveta i prevaranata, a nekad grad vrednih ljudi sa područja Braničevskog okruga.

(Dopisnik tpknews.com/S.G. iz Beča)

PROČITAJ I

5 Komentari

  1. Bilo da ste muškarac, a još više ako ste žena mlada i lepa, u širokom luku izbegavajte firme gde su naši ljudi vlasnici ili predradnici. Nije ovo jedini slučaj. Znam još jednu reinigung (firmu za čišćenje), kako zgrada tako i vozila gradskog prevoza.Predradnik je iz Vlah iz šire okoline Požareca. Nekada je taj posao vodio njegov otac, koji je bio pošten i častan čovek. Sada je penzioner. Pre nekih 25 godina, taj posao je preuzeo njegov sin, koji je sušta suprotnost oca. Od muškaraca je tražio novac, a od žena “nežnost” da bi ih zaposlio. Posle bi ih držao nekoliko meseci zaposlene, pa bi pronalazio razlog da ih otpusti i primi nove i tako u krug. Mahom prima ljude koji su skoro došli iz Srbije i ne znaju nemački jezik, pa su primorani da ostanu na tom poslu. Naravno, tu nikada neće ni naučiti nemački, jer rade sa našim ljudima. Ima i jedan deo stalnih radnika, koji se sastoji od bivših srpskih policajaca, koji su otišli da rade u Beč. Oni su mu potrebni da ga čuvaju i brane od nekog gnevnog radnika ili muža. Pored policajaca, ima i nekoliko cinkaroša i ulizica. Bilo je tu svega. Počevši od mizerne plate, do krađe sati prekovremenog rada. Koliko znam, isti čovek i dalje radi u toj firmi, čak je zaposlio i svog sina kao predradnika jednog ogranka firme i ćerku je uspeo da zaposli u administraciji. Neću da kažem ni ime firme, ni ime tog “čoveka”, ali mnogi će shvatiti o kome se radi.

    1. Sve je ovo istina,znam o kojoj se firmi radi,uglavnom sve firme u Beču čiji su vlasnici naši “biznismeni^ rade po istom principu. Daleka im lepa kuća.

  2. E moji Srbi doslo vreme da vas ovi gabelji ciganski jebu i ucenjuju to je ta JEBropa u koji hrlite,eee pa bar im ovde u domovini jebite mater na svakom koraku gazite gabelje .

  3. Zašto strah? Od koga? Najbolje prijaviti austrijskoj policiji. Pa ako vas i proteraju to je najmanje zlo. Mnogo je gore biti prostitutka i rizikovati brak, porodicu. Ne mogu da verujem da još uvek postoje toliko lakoverne devojke i žene. Pa da li uključuju mozak bar malo? Pohlepa je uzela pod svoje pa mnogi kobajagi biznismeni zarad love rade razne gadosti. Onaj ko je pametan takve zaobilazi u velikom luku.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker