PAO KOD VELIKOG GRADIŠTA: Otac troje maloletne dece švercovao 18 migranata iz Rumunije!

Požarevačka policija u saradnji sa Osnovnim tužilaštvom u Velikom Gradištu u noći između petka i subote u mestu Šuvajić, oko pola tri ujutru, uhapsili su Milana Đurića iz Mladenovca zbog sumnje da je švercovao migrante.

Foto: Ilustracija

Te noći policija je zaustavila kombi beogradskih registracija kojim je upravljao Djurić. Policija je u kombiju pored vozača pronašla još 18 lica bez ikakvih dokumenata, za koje se smatra da su migranti iz Arapskih zemalja. U kombiju, koji je iznajmljen od renta-kara, pronađena je jedna penta i čamac na naduvavanje, te se smatra da su migranti njime preko Dunava iz Rumunije prešli u Srbiju, gde su pomenutim kombijem krenuli putem za Beograd. Vozaču je određeno policijsko zadržavanje, dok su migranti preuzeti od strane požarevačkog odeljenja policije zaduženog za strance, koje će ih nakon utvrđivanja njihovog indentiteta proslediti nadležnom centru za migrante.

Kako smo saznali Milan Đurić saslušan je od strane tužioca, koji mu je nakon saslušanja predložio da, ako prizna delo za koje se tereti, sa njim napravi zporazum o priznanju krivice, koji mu omogućuje blažu kaznu. Đurić se složio sa tim i njemu je izrečena kazna od jedne godine kućnog zatvora uz elektronski nadzor. Istim Sporazumom odlučeno je da se kombi, penta i čamac na naduvavanje zaplene, kao sredstva izvršenja krivičnog dela.

Inače, osuđeni Đurić je nezaposlen i otac troje maloletne dece.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker