LEDENI TALAS OKOVAO EVROPU: U snežnom nevremenu koje je zahvatilo kontinent stradalo 13 osoba! (VIDEO)

Najmanje 13 osoba stradalo je u incidentima izazvanim nevremenom koje je zahvatilo Evropu od proteklog vikenda, a najviše njih stradalo je u lavinama.

U Norveškoj je potraga za četvoricom skijaša obustavljena zbog obilnih snežnih padavina i slabe vidljivosti, a smatra se da su Šveđanka (29) i trojica Finaca (29, 32 i 36) najverovatnije stradali u lavini koja je pogodila dolinu nedaleko od grada Tromsoe, prenosi AP.

U Rumuniji je pronađeno telo smrznutog muškarca (67) na parkingu u gradu Slatina na jugu zemlje, a kako se navodi, u toj zemlji temperature dostižu do minus 24 stepena.

U Austriji stotine stanovnika je zarobljeno u kućama, a putevi su blokirani, dok u pojedinim delovima nema struje. U pojedinim delovima te zemlje obustavljena je nastava u školama. U ponedeljak uveče 11 nemačkih planinara spaseno je na planini nedaleko od Salcburga, gde su od petka bili skoro bez hrane i bez struje.

Još ljudi je stradalo u lavinama u Švajcarskoj, Austriji i Nemačkoj. Aerodrom Šiphol u Amsterdamu najavio je odlaganje i otkazivanje letova, a holandski avio-prevoznik KLM otkazao je čak 159 letova po Evropi.

I u Slovačkoj su otkazani brojni letovi. Snažne snežne oluje i jaki vetrovi zabeleženi su u centralnoj Skandinaviji, gde su brojni delovi regiona ostali bez struje.

U Grčkoj u regionu Atine i obližnjim krajevima zatvorene su škole zbog snega koji je napadao, a pojedini planinski putevi su zatvoreni. Zbog uslova u prihvatnim centrima u Grčkoj brojni migranti su protestovali, a navodi se da je u pojedinim delovima temperatura pala na minus 20. Sneg je zabeležen i na pojedinim grčkim ostrvima.

TPKNEWS/Tanjug

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker